GMINA BŁONIE

oficjalny serwis Gminy Błonie
Strona główna - Gmina Błonie

Zbiórka dla Maciusia Nowaka


Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"
numer KRS: 0000037904

cel szczegółowy: 18858 Nowak Maciej Błonie

Maciuś jest chłopcem chorym na atopowe zapalenie skóry, charakteryzujące się nawracającymi zakażeniami skóry o etiologii bakteryjnej, wirusowej i grzybiczej.
Ma także alergię wziewną i pokarmową. Brak odporności naszego synka powoduje ciągłe zakażenia, nadkażenia i choroby o ciężkim przebiegu, niebezpiecznym dla jego zdrowia i życia.

Maciuś w swojej cichej walce o normalność, w walce ze swędzącą, popękaną i poranioną skórką, próbuje żyć jak każdy czterolatek. Pomimo przyjmowania na stałe wielu lekarstw (przeciwświądowych i uspokajających), wielokrotnego smarowania piekącej i bardzo łuszczącej się skórki, ubierania w specjalistyczne ubranka, jest chłopcem interesującym się samochodami i układaniem puzzli.
Nie może do końca bawić się tak, jak inne dzieci - nie może wejść do piaskownicy, kałuży, basenu, musi unikać kontaktu ze zwierzętami, ma wyselekcjonowane zabawki, ubrania. Zaburzona u niego bariera ochronna skóry jest dla niego śmiertelnym wrogiem. Nasilony świąd skórki, który dokucza mu najbardziej nocą, nauczył naszą rodzinę pokory, cierpliwości i cieszenia się z każdej wspólnie spędzonej chwili.

Maciuś, aby poczuł, czym jest prawdziwe dzieciństwo potrzebuje otoczenia, ubrań, pożywienia, przystosowanego do jego potrzeb zdrowotnych. Niestety nie jesteśmy w stanie zapewnić naszemu synkowi szczególnych, ale niezbędnych warunków życia narzucanych przez chorobę.

W związku z tym zwracamy się do ludzi o wrażliwym sercu o pomoc. Jeżeli ktoś z Państwa chciałby przekazać choćby symboliczną złotówkę, można to uczynić przekazując swój 1% podatku na rzecz Maciusia lub wpłacając pieniądze na konto:
Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"
ul. Łomiańska 5, 01-685 Warszawa
BPH S.A. 15 1060 0076 0000 3310 0018 2615
z dopiskiem: 18858 Nowak Maciej Błonie - darowizna na pomoc i ochronę zdrowia.

Ministerstwo Cyfryzacji
Projekt pt.:"Wzrost dostępności serwisów internetowych w Błoniu - szansą na przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu osób niepełnosprawnych" dofinansowany ze środków Ministra Cyfryzacji
Strona internetowa bez barier


Copyright © by Urząd Miejski w Błoniu 2015
Wszelkie prawa zastrzeżone.