Zapraszmy:
wtorek, czwartek, piątek 9.00 - 16.00
środa 10.00 - 18.00 (wstęp bezpłatny)
sobota 14.00 - 19.00
tel. 22 770 70 30
Pamiątki mogą być różne: zdjęcia, dokumenty, rozmaite sprzęty, przedmioty codziennego użytku, a nawet meble. Warunek: muszą być związane z Błoniem lub okolicami. Będą przyjmowane w darze lub kupowane.
Jeśli ktoś nie chce się rozstać z dokumentem lub przedmiotem, może go tylko wypożyczyć do sfotografowania lub skopiowania. Jeżeli chcesz podzielić się swoimi lub zapamiętanymi wspomnieniami, zapraszamy - zasilą one archiwum mówione w muzeum.
Wystarczy zadzwonić:
+ 48 511 806 512
mail: muzeum@blonie.pl
***
Pamiątki mogą być różne: zdjęcia, dokumenty, rozmaite sprzęty, przedmioty codziennego użytku itp. Warunek: muszą być związane z historią K.S. Błonianka (będą przyjmowane w depozyt ewentualnie w darze lub kupowane}. Jeśli ktoś nie chce się rozstać z dokumentem lub przedmiotem, może go tylko wypożyczyć do sfotografowania lub skopiowania.
Wystarczy zadzwonić :
+ 48 511 806 512
mail: muzeum@blonie.pl
Niedawno zakończył się remont budynku przy Al. Norwida 1, znanego szerszemu gronu mieszkańców Błonia, pod nazwą Poniatówka. Budynek remontowano z przeznaczeniem na Muzeum Ziemi Błońskiej.
W ostatnich dniach czerwca, Błonie odwiedziła prawnuczka Arona Engelmana pani Edna Kaplan wraz z małżonkiem.
Zapraszamy do oglądania, materiał z Błonia od 14:36.
Burmistrz Błonia, Błoński Uniwersytet Trzeciego Wieku wraz z Muzeum Ziemi Błońskiej (w organizacji) i Towarzystwem Przyjaciół Ziemi Błońskiej
mają zaszczyt zaprosić Państwa
na spotkanie poświęcone osobie Mikołaja z Błonia
10 maja o godz. 11:00, Centrum Kultury w Błoniu, ul. Jana Pawła II 1b.
Muzeum Ziemi Błońskiej (w organizacji) zwraca się z prośbą o przedstawienie oferty cenowej na wykonanie prac wystawienniczych na rzecz ekspozycji stałej.
Termin składania ofert: 30 kwietnia 2017 r.
Muzeum Ziemi Błońskiej (w organizacji) poszukuje pamiątek (zdjęć, dokumentów,relacji, przedmiotów codziennego użytku itp.) związanych z życiem ziemian w majątkach położonych wokół Błonia.
..."Czasy mamy niewesołe, może warto być aniołem? - Inez Krupińska tworzy anioły z najprostszych materiałów, z lnianego płótna, nici, skrawków koronki, szklanych paciorków i ze złotego talentu. Jej anioły mają okrągłe, zdziwione oczy, jasne pogodne twarze, udekorowane serduszkiem czerwonych ust, po których błąka się wybaczający uśmiech...."
Rok 2017 obfitować będzie w ważne wydarzenia w sferze kultury. Planowane jest zakończenie remontu budynku Poniatówki przy ul. Norwida 1 w Błoniu. Remontu przeprowadzanego pod kątem przeznaczenia dworku na siedzibę Muzeum Ziemi Błońskiej. W 2017 roku zaplanowane zostało również otwarcie ekspozycji stałej Muzeum, co zakończy proces organizacji placówki.
W dniach 7-8 grudnia w Warszawie odbędzie się konferencja zorganizowana przez Muzeum Powstania Warszawskiego przy wsparciu Narodowego Instytutu Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów, pod patronatem Polskiego Komitetu Narodowego Międzynarodowej Rady Muzeów ICOM i Narodowego Centrum Kultury, na którą m.in. została zaproszona p. Wiesława Wideryńska - Pełnomocnik Burmistrza Błonia ds. Muzeum Ziemi Błońskiej więcej
W literaturze przedmiotu stawiane są pytania, kiedy nastąpiło powstanie jedności ziem Mazowsza. Czy miało to miejsce jeszcze przed utworzeniem polskiej państwowości, czy już po jej powstaniu. Aleksander Gieysztor wykorzystując prace archeologów i językoznawców przyjął koncepcję, że skrystalizowanie ziem mazowieckich nastąpiło jeszcze w IX-X wieku… więcej
W dniach 27 i 28 października uczestniczyliśmy w ogólnopolskiej konferencji naukowej pt. Dziedzictwo Piastów Mazowieckich. Nie zabrakło nas również na otwarciu pięknej i ciekawej wystawy "Dziedzictwo Piastów Mazowieckich w Zamku Królewskim w Warszawie.
W ostatnich dniach Muzeum Ziemi Błońskiej (w organizacji) wzbogaciło swoje zbiory o niezwykle cenny eksponat: unikatowy list z przełomu epoki Księstwa Warszawskiego i Królestwa Kongresowego datowany "Błonie, dnia 14 lipca 1815". Podprefekt Powiatu Błońskiego - Skulski do Dziekana Dekanatu.
W czasach daleko posuniętej unifikacji wynikającej z przynależności Polski do Unii Europejskiej, chronienie własnej tożsamości i dziedzictwa kulturowego, w oparciu o historię miejsca, jest naturalnym i nie do przecenienia odruchem społecznym !
Uroczyste otwarcie wystawy nastąpiło podczas obchodów 225. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, kiedy to dokonano przecięcia wstęgi okalającej element nawiązujacy do tychże wydarzeń z 1791 roku.
W czwartkowe przedpołudnie 7 maja w Centrum Kultury w Błoniu odbył się pierwszy Panel naukowy zorganizowany przez Muzeum Ziemi Błońskiej. W panelu udział wzięło sześciu prelegentów, którzy bardzo ciekawie mówili o różnych aspektach historii naszego regionu, historii Błonia i roli jaką miałoby pełnić powstałe niedawno Muzeum.