GMINA BŁONIE

oficjalny serwis Gminy Błonie
Strona główna - Gmina Błonie

Wielkie sprzątanie w Starych Faszczycach

  20 lipca zorganizowaliśmy akcję zbierania śmieci w naszej wsi.

  Na apel o akcji „ nasza czysta wieś” odzew był duży. Było nas około 50 osób. Przyszli starsi mieszkańcy, młodzi rodzice z dziećmi oraz młodzież. Podzieliliśmy się w zespoły i wyruszyliśmy do pracy.

  Wcześniej, każdy uczestnik otrzymał gumowe rękawice oraz worki na śmieci. Akcja sprzątania trwała kilka godzin. Zebraliśmy około 100 worków śmieci, co w sumie dało nam 1,5 tony odpadów. Wszystkie zebrane śmieci zostały przewiezione w jedno miejsce przez mieszkańca naszej wsi Pana Leszka. To później ułatwiło ich odbiór przez pracowników z ZUK.

  Słońce tego dnia wyjątkowo grzało. Wróciliśmy spoceni, zmęczeni ale szczęśliwi i dumni, ponieważ nasza akcja powiodła się.

  Po ciężkiej pracy mieliśmy też chwile przyjemności. Ochłodziliśmy się zimnymi napojami, zjedliśmy kiełbaskę z grilla, pierogi oraz leczo. Na deser mieszkanki naszej wsi przygotowały nam przepyszne ciasta własnego wyrobu.

  Postanowiliśmy, że takie akcje będziemy powtarzać co roku bo z całą pewnością milej spaceruje się oraz odpoczywa w czystym otoczeniu. Już teraz zachęcamy inne Sołectwa z gminy Błonie, aby poszły w nasze ślady.

  Bardzo dziękuję za obecność i zaangażowane mieszkańców wsi Stare Faszczyce.

  Sołtys Jan Czajka
  fot. Michał Romaniak

Ministerstwo Cyfryzacji
Projekt pt.:"Wzrost dostępności serwisów internetowych w Błoniu - szansą na przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu osób niepełnosprawnych" dofinansowany ze środków Ministra Cyfryzacji
Strona internetowa bez barier


Copyright © by Urząd Miejski w Błoniu 2015
Wszelkie prawa zastrzeżone.